O mně

plnā rozliÁen°-1800

 

K šití recyklovaných tašek mě přivedlo stěhování manželovy babičky do domu s pečovatelskou službou. Dříve šila a zůstala jí spousta látek. Mně bylo líto je vyhodit, ale neměla jsem žádný plán, co s nimi. Až když jsem opustila práci v mezinárodní společnosti a začala mít spoustu volného času, napadlo mě zkombinovat látky po babičce s mojí oblíbenou džínovinou a ušít třeba tašku. Zkusila jsem to sama, ale pak jsem raději absolvovala kurz šití, abych se naučila nejrůznější vychytávky a nemusela se za své výrobky stydět. 

Nejdřív jsem tvořila pro rodinu a kamarádky, ale nápadů přibývalo a hotových tašek doma také. Otevřela jsem si obchod na Fléru a začala jezdit na trhy.

Dnes šiju designové tašky, vaky na šňůry, batůžky, kabelky, organizéry, obaly na notebooky a pytlíčky pro bezobalové nákupy. Nekupuji žádné nové látky, stále mám zdroje po babičce, k tomu mi kamarádky nosí rifle své a svých manželů, které už se nedají nosit a také pánské košile a kravaty, šaty a halenky, záclony, závěsy, povlečení....K tomu v second hadech pátrám po oblečení z kvalitních látek, které by se pro mé účely také hodilo. Kupuji jen komponenty ke kabelkám, stužky a šňůry do batůžků.

Každá taška nebo batůžek je svým způsobem originál. Každou ladím barevně tak, aby byla harmonická a přitom praktická a nositelná. Každá prochází mým superkritickým hodnocením, aby nejen dobře vypadala, ale také něco unesla, dobře držela na rameni nebo se dobře nesla v ruce.

Miluju ten tvůrčí proces, kdy věcem, které už dosloužily svému původnímu účelu, můžu vdechnout nový život. Je to takový můj malý příspěvek planetě Zemi a šetrnému nakládání s jejími zdroji.

Markéta