O mně

plnā rozliÁen°-1800

 

K šití recyklovaných tašek mě přivedlo stěhování manželovy babičky do domu s pečovatelskou službou. Dříve šila a zůstala jí spousta látek. Mně bylo líto je vyhodit, ale neměla jsem žádný plán, co s nimi. Až když jsem opustila práci v mezinárodní společnosti a začala mít spoustu volného času, napadlo mě zkombinovat látky po babičce s mojí oblíbenou džínovinou a ušít třeba tašku. Zkusila jsem to sama, ale pak jsem raději absolvovala kurz šití, abych se naučila nejrůznější vychytávky a nemusela se za své výrobky stydět. 

Nejdřív jsem tvořila pro rodinu a kamarádky, ale nápadů přibývalo a hotových tašek doma také. Otevřela jsem si obchod na Fléru a začala jezdit na trhy.

Dnes šiju designové tašky, vaky na šňůry, batůžky, kabelky, organizéry, obaly na notebooky a pytlíčky pro bezobalové nákupy. Nekupuji žádné nové látky, stále mám zdroje po babičce, k tomu mi kamarádky nosí rifle své a svých manželů, které už se nedají nosit a také pánské košile a kravaty, šaty a halenky, záclony, závěsy, povlečení....K tomu v second hadech pátrám po oblečení z kvalitních látek, které by se pro mé účely také hodilo. Kupuji jen komponenty ke kabelkám, stužky a šňůry do batůžků.

Každá taška nebo batůžek je svým způsobem originál. Každou ladím barevně tak, aby byla harmonická a přitom praktická a nositelná. Každá prochází mým superkritickým hodnocením, aby nejen dobře vypadala, ale také něco unesla, dobře držela na rameni nebo se dobře nesla v ruce.

Miluju ten tvůrčí proces, kdy věcem, které už dosloužily svému původnímu účelu, můžu vdechnout nový život. Je to takový můj malý příspěvek planetě Zemi a šetrnému nakládání s jejími zdroji.

Markéta

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení